poniedziałek, 21 marca 2016

Rameau w Bydgoszczy

Les Indes Galantes w Studiu Lutosłwskiego 2015; fot. I. Ramotowska
Program Festiwalu Operowego w Bydgoszczy znamy już od kilku dni. W programie jest w tym roku ważny punkt dla miłośników baroku, a zwłaszcza opery francuskiej. Les Indes Galantes Rameau i to na scenie!
Pamiętamy wersję koncertową, którą Il Giardino d'Amore pod kierunkiem Stefana Plewniaka pokazało we wrześniu podczas Festiwalu Opery Barokowej Dramma per musica. Wersję koncertową opery-baletu wielkiego Francuza mogliśmy usłyszeć w Studiu Lutosłwaskiego w Warszawie. Chwaliłam wówczas entuzjazm, z jakim młodzi artyści zmierzyli sie z tym sążnistym dziełem. Okazało się (na szczęście!), że to nie ostatnie słowo! Spektakl będzie można zobaczyć podczas Festiwalu Operowego w Bydgoszczy i to w wersji scenicznej!
Reżyserii podjęłą się Natalia Kozłowska, której dotychczasowe realizacje (Agrippina i Orlando Haendla w Łazienkach i Pigmalion Rameau w Warszawskiej Operze Kamerlanej) była bardzo udane i świeże. Akurat ta opera Rameau daje duże pole dla inscenizacyjnych (a także choreograficznych) pomysłów, ale oczywiście umieramy z ciekawości, co też zobaczymy na scenie Opera Nova. Trzymamy kciuki!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz