środa, 2 marca 2016

Opera Rara ante portas!

No i doczekaliśmy się!
Zapowiadany spektakl, kolejny w tym roku (do tej pory w marcu sie nie zdarzały) już jutro w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Na scenie Adriano in Siria Giovanniego Battisty Pergolesiego - rzecz jeszcze w Polsce nie grana, a więc mamy prapremierę. A w dodatku obsada jak marzenie: przede wszystkim Franco Fagioli i Romina Basso, ale także Dilyara Idrisowa, Juan Sancho, Artem Krutko i Keri Fuge. No i niezawodna Capella Craviensis ze swoim szefem Janem Tomaszem Adamusem. Będzie się działo!

2 komentarze:

  1. zwłaszcza że to pożegnalny koncert OperaRara. Działo się- niestety czas przeszły. Kraków wraca do swej pierwotnej postaci miasta zawiści, miasta niemożności, miasta zramolałych koncertów. Postać która ożywiła scenę muzyczną miasta- Filip Berkowicz- odchodzi. Cała seria świetnych festiwali odchodzi nagle w przeszłość. Buńczuczne zapowiedzi kontynuacji bez Berkowicza oczywiście są, ale zobaczymy co z nich wyniknie. Moja wiedza i doświadczenie podpowiadają, że nic.

    OdpowiedzUsuń
  2. zwłaszcza że to pożegnalny koncert OperaRara. Działo się- niestety czas przeszły. Kraków wraca do swej pierwotnej postaci miasta zawiści, miasta niemożności, miasta zramolałych koncertów. Postać która ożywiła scenę muzyczną miasta- Filip Berkowicz- odchodzi. Cała seria świetnych festiwali odchodzi nagle w przeszłość. Buńczuczne zapowiedzi kontynuacji bez Berkowicza oczywiście są, ale zobaczymy co z nich wyniknie. Moja wiedza i doświadczenie podpowiadają, że nic.

    OdpowiedzUsuń