poniedziałek, 31 października 2016

Jarosław Thiel o Wrocławskiej Orkiestrze Barokowej

Jarosław Thiel; mat. prom NFM
Wrocławska Orkiestra Barokowa obchodzi w tym roku okrągły jubileusz - dziesięciolecie działalności. To pierwsza i przez długi czas jedyna profesjonalna formacja grająca na dawnych instrumentach i skupiona na barokowym i klasycznym repertuarze. Działa jako jeden z zespołów Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu i tam najczęściej koncertuje. Choć na szczęście zagląda i do Warszawy (o czym możecie przeczytać tutaj).
Dziś zespołów grających muzykę barokową jest już nieco więcej. Bardzo aktywnie działa Capella Cracoviensis, funkcjonuje Musicae Antique Collegium Varsoviensis w Warszawskiej Operze Kameralnej, na Festiwalu Oper Barokowych  gra Royal Baroque Ensamble, Stefan Plewniak prowadzi Il Giardino Amore... Nie jest to może nadmiar (prawdę mówiąc wciąż jednak niedomiar), ale konkurencja rośnie.
Trudno jednak zachwiać pozycją formacji tak sprawnej, profesjonalnej i po prostu... znakomitej jak Wrocławska Orkiestra Barokowa.
Jakie się z tym wiążą przyjemności, a jakie problemy? Opowie nam o tym Dyrektor Artystyczny (od początku!) Orkiestry, Jarosław Thiel.
Cały wywiad tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz