środa, 22 listopada 2017

Koncerty, koncerty, koncerty...

Philippe Jaroussky; fot. Simon Fowler
Dla fanów muzyki baroku nadchodzi gorący okres. chyba na przekór listopadowej szarudze i grudniowym ciemnościom - muzycznie będzie ciekawie! Już w najbliższy piątek, czyli 24 listopada - koncert w katowickim NOSPR, czyli Philippe Jaroussky - fanom przedstawiać nie trzeba, wielu nie-fanom zresztą też. Repertuar sprawdzony - arie z oper Haendla, czyli uczta!
A już w niedzielę 26 listopada koncert w cyklu 200 kantat Bacha na 200-lecie UW - tym razem soliści i Orkiestra Barokowa krakowskiej Akademii, a w programie BWV 21, 70 i 161.
A w pierwsza grudniowa niedzielę - Izrael w Egipcie Haendla. Na jedyny koncert w Filharmonii Krakowskiej zaprasza Capella Cracoviensis. To kolejne oratorium przygotowane przez Capellę. Przyznam, że "oratoria z trąbami" to nie do końca mój klimat (zdecydowanie wolę opery), ale ponieważ Haendla wciąż mi mało, ciesze się bardzo z tej możliwości.
A 8 grudnia w Katowicach Marc Minkowski i Les Musiciens du Louvre. No i Oratorium na Boże Narodzenie Johanna Sebastiana. Po Pasji Mateuszowej Minkowskiego na krakowskich Misteriach - nie mogłabym sobie tego darować! Niektórzy uważają jego interpretacje za zbyt emocjonalne, ale dla przeżycia, które dają, warto wybrać się w każdą podróż.
12 grudnia początek festiwalu Actus Humanus w Gdańsku. A 16 grudnia we Operze Wrocławskiej Orfeusz i Eurydyka Glucka i Wrocławska Orkiestra Barokowa.
Szczegółowy program w naszym kalendarium.
I niech ktoś mi powie, że życie nie jest piękne!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz