środa, 5 lipca 2017

Nowy sezon w filharmoniach

Philippe Jaroussky; zdj. promocyjne NOSPR
Niestety - Filharmonia Narodowa znów nie proponuje abonamentu Muzyka Dawna - pewną pociechą są dwa zaplanowane koncerty, czyli Basel Chamber Orchestra z Rene Jacobsem i Il Giardino d'Amore Stefana Plewniaka. Repertuar na razie nieznany, choć znając prowadzących, można być pewnym, że warto! Jacobs to przecież legenda, a Plewniak prowadził Les Indes Galantes w wersji koncertowej w Warszawie i scenicznej w Bydgoszczy - naprawdę świetnie!
Dobra wiadomość dla fanów baroku przychodzi za to z Katowic - co najmniej dwa koncerty zasługują na uwagę. Przede wszystkim 24 listopada Philippe Jaroussky z Ensemble Artaserse - wygląda na składankę znanych hitów, czyli gratka dla tych, którzy najbardziej lubią te koncerty, które już znają...
8 grudnia zaś Les Musiciens du Louvre Marca Minkowskiego z Bachowskim Oratorium na Boże Narodzenie. Pamiętając jego kongenialną interpretację Pasji Mateuszowej na Misteriach Paschaliach w 2012, nie mogłabym sobie darować tego koncertu. Jeśli ktoś potrafi nasycić muzykę duchową głębią (mistycyzmem?) to własnie Minkowski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz