czwartek, 18 sierpnia 2016

Actus Humanus Nativitas i Resurrectio

No i doczekaliśmy się! Actus Humanus na fali. Obok edycji grudniowej, która zyskuje piękną nazwę Nativitas, zapowiedziano edycję wielkanocną!
Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że to taki prztyczek wobec Krakowskiego Biura Festiwalowego i Misterów Paschaliów.
W sumie taka wojna wcale mnie nie smuci. Przecież od przybytku głowa nie boli!
A program grudniowej edycji już w kalendarium...

2 komentarze:

  1. to nie będzie niestety żadna wojna Misteria Paschalia z Actus Humanus Resurectio, tylko to jest koniec baroku na wysokim poziomie w Krakowie. Misteria Paschalia mają jakieś tam być, podobnie jak OperaRara. Ale czy w ogóle będą - wiadomo. A jeśli będą, to nie będzie żadna konkurencja dla festiwalu robionego przez Berkowicza. Barok w Krakowie kończy się (a był moment, że to było znaczące miejsce na mapie barokowego wykonawstwa w Europie), jeszcze wykurzą Adamusa, i będzie spokój. Piszę to jako zrozpaczony mieszkaniec Krakowa.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety, mam podobne odczucia i podejrzenia. a szkoda! Uwielbiałam spektakle Opera Rara w Teatrze Słowackiego, a Misteria były co roku żelaznym punktem w kalendarzu. Ale cóż począć. Na szczęście z Warszawy do Krakowa taka sama droga jak do Gdańska.ale z Krakowa już dalej...

      Usuń